2020 IFBB British Grand Prix Pro
2020 IFBB Romania Muscle Fest Pro
MEN'S BODYBUILDING
Overall Winner
Peter Molnar

Super Heavyweight
1. Chemseddine Elbey
2. Krisztian Bereczki
3. Mark Joyce
4. Mihaita Alexandru Roberto
5. Mohsen Ghafari
6. HAMED ROOHPARAVARMAHLASHA
7. Yaseen Raad Fathi
Mikhail Kornilov

Heavyweight
1. LASZLO SZMEREKA
2. Pantelis Stavroulakis
3. AMIR HOSSEIN NEKOUKOR
4. Falah Al-Khalidi
5. Wesley Rogiest
6. Milan Kresojevic
7. Abdalhadi Bekdash

Light Heavyweight
1. Peter Molnar
2. HOSSEIN ADIADASANANI
3. Andrei Melnikov
4. Nicola Leonetti
5. MAJID AMANIZAVIE KORD
6. MAJID ZAMANI
7. Florin Dogaru
8. Cesar Borja
9. Christopher Stabile
10. Ruslan Khaletskii
11. Daniel Vasilica
12. BORUMAND NAZARV
13. Ivan Bucher
14. EHSAN MOGHADDAM
AHMED HASSAN
Fadi Amouri

Middleweight
1. Constantin Cosmin Bogdan
2. Sakawan Ahmed
3. IOAH COCARI-TAUT
4. HOSSEIN SHABANPOUROMALI
5. Silvestar Rupetsov
6. Mahmood Albuzaid

Novice
1. MAJID ZAMANI
2. Constantin Cosmin Bogdan
3. Mohsen Ghafari
4. SEYED FARHAD HOSSENI
5. HAMED ROOHPARAVARMAHLASHA
6. Ruslan Khaletskii
7. Sergii Bazhan
8. SEYED MOHAMMAD HASHEMI
9. EHSAN MOGHADDAM
Aleksandar Stanisic
Faisal Farhan

Masters Over 35
1. SIAMAK ROMAKDI
2. Mohsen Ghafari
3. EHSAN MOGHADDAM
Mikhail Kornilov

Masters Over 40
1. HOSSEIN ADIADASANANI
2. MAJID ZAMANI
3. BORUMAND NAZARV
4. Ivan Bucher
5. HOSSEIN SHABANPOUROMALI
6. Faisal Farhan
Miroslaw Pasztalaniec
MEN'S PHYSIQUE
Overall Winner
WELLINNGTON RODRIGO DESOUZA

Class B
1. Abdulla Almheiri
2. Radu-ioan Dreer
3. Sabri Ben Salem
4. Aran Hafid
5. Radu Bercioiu
6. Nikolay Mihaylov
7. Gheorghe Ion Avram

Class C
1. WELLINNGTON RODRIGO DESOUZA
2. Mohamed Lutfalla
3. Ommie Ryan
4. Evgenii Venzel
5. HOSSEIN SARLAK
6. Marius Florentin Gheorghe
7. Nascu Andrei
8. Muhammad Omar
9. Cristian Micula
10. Naser Murat
11. SEYED MOHAMMAD HASHEMI
Tonislav Todorov

Class D
1. Hamza Makhlouf
2. Beckl Valentin
3. Kenny Privet
4. Andrea Amato
5. Mikael Munk
6. NAHDI SHABANI
7. Toni Tarov
8. Sercan Kaya
9. Marian Babinsky
10. Paride Spaziano
11. Boubker Janah
12. Dragos-Ioan Gheorghita
13. Nkoloonanga Boutoundou
Deyan Stoev
Novice Class A
1. Abdulla Almheiri
2. HOSSEIN SARLAK
3. Tamir David
4. Andrei Alexandru Vornicu

Novice Class B
1. Alexandru Daniel Coman
2. SHAYAN MANSOURI
3. Viorel Cosmin Stavar
MEN'S CLASSIC PHYSIQUE
Overall Winner
Adam Bomert

Class A
1. Sakawan Ahmed
2. Raul Sacalean

Class B
1. Georgian Anghel
2. Mohsen Navaei
3. Ionut Adrian Marasoiu
4. Valentin Petrov
5. Djallel Feidi
6. Hamed Sultani
7. Mate Kovacs
8. Vasil Tonev
9. Pavel Zharkov
10. Vadym Komarnytskyi
11. Tihomir Tanov
12. Ruslan Khaletskii
13. SEYED MOHAMMAD HASHEMI
14. Abdullah Alawadhi
15. Dan Aldea
16. Alin Marius Tutala
16. Ovidiu-Nicolae Vujaica
16. Pana Andrei
16. SEYED FARHAD HOSSENI
Emanuele Ricotti
Kalin Marchev
MUSLEM SANORII

Class C
1. Adam Bomert
2. Mihaita Alexandru Roberto
3. Remi Muru
4. MOHSEN BAGKERRADEH
5. Franck Dubois
6. SIAMAK ROMAKDI
7. Antonello Turco
8. NAHDI SHABANI
9. Dmytro Maliarenko
10. Theodoros Denesidis
11. Maksymilian Lukas
Christopher Ziller
HOSSEIN ADIADASANANI

Novice
1. Pavel Zharkov
2. Maksymilian Lukas
3. Ruslan Khaletskii
4. Sergii Bazhan
5. SEYED MOHAMMAD HASHEMI
6. Raul Sacalean
7. Paval Ionut Catalin
Faisal Farhan

Masters Over 35
1. SIAMAK ROMAKDI
2. Maksymilian Lukas

Masters Over 40
1. HOSSEIN ADIADASANANI
2. Enache Silviu
3. Duncan D'ewes
Faisal Farhan