2009 IFBB Olympia
2009 Grand Prix PEPA

RESULTS BY YEAR 2003 | 2009 | 2010

MODELS FROM THIS CONTEST
01-p1 Joshua Fred
Super Heavyweight 1 Philip Clahar (Jamaica)
2 Jaime Bolens (El Salvador)
3 Garwin Phillips (Bermuda)
4 Ollyn Martin (Antigua and Barbuda)
5 Richard Waterman (Barbados)
6 Andre Alvin (Netherlands Antilles)

Heavyweight 1 Juan Carlos Vega (Puerto Rico)
2 William Prescott (Barbados)
3 Joshua Fred Sanchez (Puerto Rico)
4 Teddy Gray (Bahamas)
5 Damion Daniel (Grenada)
6 Collin Lazarus (Saint Kitts and Nevis)
- Arien Cado (Netherlands Antilles)
- Robert Harris (Bahamas)
- Oswin Jones (Guyana)
- Richard Noel (Trinidad)

Light Heavyweight 1 Martinus Durrant (Barbados)
2 Yunard Philips (Netherlands Antilles)
3 Desmond Bain (Bahamas)
4 Lawrence Belfon (Trinidad)
5 Wayne Liddie (Saint Kitts and Nevis)
6 Ellis Thomas (Grenada)
- Chad Henry (Grenada)

Middleweight 1 James Darling (Bahamas)
2 Owen Dottin (Barbados)
3 Ricardo Bascombe (Barbados)
4 Winston Christian (Trinidad)

Light Middleweight 1 Ross Caesar (Bermuda)
2 Phillippeaux MacKenzie (Haiti)
3 Therold Babb (Barbados)
4 Alfred Jarvis (Antigua and Barbuda)
5 Itano Bachelor (Antigua and Barbuda)
6 Devon Bean (Bermuda)
- Kerre Charles (Grenada)
- Median Charles (Grenada)
- Verdine Connor (Anguilla)
- Rawle Greene (Guyana)
- Nigel Layne (Grenada)
- Desmond Paul (Anguilla)
- Cherry Pekeri (Netherlands Antilles)
- Raphael Whylly (Bahamas)

Welterweight 1 Hoskin Worrell (Barbados)
2 Laron Gibson (Barbados)
3 Albert Jordan (Guyana)
4 Ramon Broomes (Barbados)
5 Elsward Martina (Netherlands Antilles)
6 Damian George (Trinidad)
- Alfredo Allen (Antigua and Barbuda)
- Clint Duke (Guyana)
- Leslie Hutchinson (Grenada)
- Leroy Maxwell (Bermuda)
- Reginald Rafael (Aruba)

Lightweight 1 Diego Salinas (El Salvador)
2 Patrick Harris (Barbados)
3 Dexter Littrean (Trinidad)
4 Kelton Thomas (Trinidad)
5 Javaughn Dill (Bermuda)
6 Kevin Lacle (Aruba)
- Jason Gilbert (Grenada)

Bantamweight 1 Hemradj Mulai (Aruba)
2 Marlon Bennett (Guyana)
3 Mario Olmedo (El Salvador)
4 Joel Ross (Grenada)

Junior 1 Ramon Broomes (Barbados)
2 Kevin Lacle (Aruba)
3 Reginald Rafael (Aruba)
4 Eutroy Libura (Saint Kitts and Nevis)

Masters 1 James Darling (Bahamas)
2 Yunard Philips (Netherlands Antilles)
3 Jaime Bolens (El Salvador)
4 Dexter Littrean (Trinidad)
5 Desmond Bain (Bahamas)
6 Damian George (Trinidad)
- Median Charles (Grenada)
- Leslie Hutchinson (Grenada)
- Raphael Whylly (Bahamas)

Comments

The comments to this entry are closed.