RESULTS BY YEAR 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

MODELS FROM THIS CONTEST
P1
Daniel Hill
MuscleHunks Radek Koschnik
Radek Koschnik
MuscleHunks Anatoly Demidov
Anatoly Demidov
Junior Men's Bodybuilding
Overall Winner Daniel Hill

Heavyweight 1 Daniel Hill (Germany)
2 Sebastian Carrion (Spain)
3 Daniel Racoveanu (Romania)
4 Ahmed Walid (Egypt)
5 Vudhinond Prichavudhi (Thailand)
6 Abdin Tarek (Egypt)
7 Abd El Maksoun Kamal (Egypt)
8 Petar Borisov (Bulgaria)
9 Milan Savić (Serbia)
10 Martin Smutek (Czech Republic)
11 Petr Oplistil (Czech Republic)
12 Milan Lacko (Slovakia)
13 Filip Hunal (Czech Republic)
14 Ninoslav Katic (Croatia)
15 Dominik Brzuskziewicz (Poland)
16 Robert Rupcich (Canada)
17 Roman Gavryshchyuk (Ukraine)

Junior - Lightweight 1 Mohamed Ossama (Egypt)
2 Andrejev Arten (Ukraine)
3 Filip Godzsak (Slovakia)
4 Tyren Fortuin (South Africa)
5 Michal Sturma (Czech Republic)
6 Jozef Balabas (Slovakia)
7 Laron Gibson (Barbados)
8 Flaviu Tepean Rares (Romania)
9 Grzegorz Futro (Poland)
10 Damian Harewood (Barbados)
11 Robert Wojnicz (Poland)
12 Adam Máte (Hungary)

Junior Classic Bodybuilding 1 Peter Bella (Slovakia)
2 Milan Šádek (Czech Republic)
3 Tamas Simon (Hungary)
4 Marius Arlauskas (Lithuania)
5 Patrik Stiglic (Slovakia)
6 Norbert Lörincz (Hungary)
7 Tomasz Ziolkowski (Poland)
8 Matko Novosel (Croatia)
9 Slavi Goranchovski (Bulgaria)
10 Christian Costescu (Romania)
11 Gergö Herceg (Hungary)
12 Daley Ford (United Kingdom)

Master Men's Bodybuilding
Overall Winner Anatolij Kudlay

Masters 40+ Heavyweight 1 Anatolij Kudlay (Ukraine)
2 Thomas Scheu (Germany)
3 Wolfgang Klotz (Germany)
4 Sergey Cheremnykh (Russia)
5 Ingvar Larsson (Sweden)
6 Juan Miguel Sanz (Spain)
7 Roman Tyc (Czech Republic)
8 Wiesław Kruk (Poland)
9 Juan Antonio Hernandez (Spain)
10 Mahmood Rawat (South Africa)
11 Christian Pickelmann (Austria)
12 Hans Dzuban (Austria)
13 Robert Winogrodzki (Poland)
14 Denes Engi (Romania)
15 Goran Ilic (Serbia)
- Goran Karanfilovic (Serbia)
- Laszlo Kovacs (Hungary)

Masters 40+ Light Heavyweight 1 Giuseppe Fornaro (Italy)
2 Gunnar Paasche (Germany)
3 Manfred Arlt (Germany)
4 Viktor Hell (Czech Republic)
5 Dmitry Polyakov (Russia)
6 Stavros Malaktos (Cyprus)
7 Ernst Zimmerman (Germany)
8 Jose Carlos Rebolo (Portugal)
9 Josef Briechle (Germany)
10 Ahmed Massou (Spain)
11 Jader Jose DeCristo (Brazil)
12 Anselmo Cortado (Spain)
13 Giovanni Petosa (Switzerland)
14 Guido Platania (Italy)
15 Nedialko Stoilov (Austria)
- Barry Asmundson (Canada)
- Craig Davoren (South Africa)
- Matti Halonen (Finland)
- Zoran Jovanović (Serbia)
- Tibor Roman (Hungary)
- Patrick Simon (France)
- Grzegorz Strojecki (Poland)

Masters 40+ Middleweight 1 Mikhail Vorobiev (Russia)
2 Luiz Carlos Sarmento (Brazil)
3 Semion Berkovic (Lithuania)
4 Francesco D'Angelo (Italy)
5 Idowu Muritala (Belgium)
6 Valeri Koptenko (Ukraine)
7 Dordevic Slavisa (Serbia)
8 Martin Solin (Czech Republic)
9 Pala Meechai (Thailand)
10 Walter Stückler (Austria)
11 Maurizio Minoccari (Italy)
12 Anatoli Semerenco (Moldova)
13 Eduardo Zoiga (Brazil)
14 Ugo Merler (Italy)
15 Nidal Sakker (Syria)
- Meabed Amir (Egypt)
- Carlo Capucci (Italy)
- Hendrick Henningson (Finland)
- Toshio Konuma (Japan)
- Jari Laine (Finland)
- Paulo Mari (Italy)
- Tsutomu Nozawa (Japan)
- Carlos Luis Revoredo (Peru)
- Alex Thomessen (Germany)

Masters 40+ Lightweight 1 Volodymyr Nazarenko (Ukraine)
2 Sinisa Privulovic (Serbia)
3 Henryk Hryszkiewicz (Poland)
4 Takeshi Okumura (Japan)
5 Lubos Ulman (Czech Republic)
6 Giancarlo LaPiana (Italy)
7 Huseyin Topkar (Turkey)
8 Ismail Yildizel (Turkey)
9 Domoskos Balogh (Romania)

Masters 50+ 1 Alexander Yashankin (Russia)
2 Antonio Vergiani (Italy)
3 Olaf Peters (Germany)
4 Aivars Visockis (Latvia)
5 Luciano Andreose (Italy)
6 David Lamptey (United Kingdom)
7 Michel Vossier (France)
8 Stanisław Sobczyk (Poland)
9 Pierrick Delepine (France)
10 Valter Minetto (Italy)
11 Petar Liska (Serbia)
12 Grzegorz Zielinski (Poland)
13 Atsushi Katakawa (Japan)
14 Ham Abdul Ghani (Syria)
15 Peter Rudling (Sweden)
- Silvo Antonio (Brazil)
- Milan Bodlák (Czech Republic)
- Janos Brlik (Hungary)
- Rashad El Hamshi (Egypt)
- Sigurdur Gestsson (Iceland)
- Toshikazu Kataoka (Japan)
- Eugeniusz Krajewski (Poland)
- Tibor Medek (Hungary)
- Indorek Otsus (Estonia)
- Zvi Soika (Israel)
- Otto Somogyi (Hungary)

Masters 60+ 1 Bernie Cooper (United Kingdom)
2 Rafael Vera Diaz (Spain)
3 Manuel Balbuena (Spain)
4 Adolf Hopf (Germany)
5 Shigeru Ihara (Japan)
6 Peter Klein (Germany)
7 Piotr Puchniarz (Poland)
8 František Zalesak (Czech Republic)
9 Miloslav Dvorak (Czech Republic)
10 Thomas Heffner (Canada)